Twerk on üks tantsustiilidest, mis on pärit New Orleansist ning kogub aina populaarsust üle kogu maailma. Twerk on peamiselt esindatud naiste poolt, mille põhirõhk on pepul – liigutatakse puusi ja tuharaid. Twerk’is on tegelikult liigutusi väga palju, näiteks: “booty clapping”, “jiggle”, “whine”, “tik tak”. Twerk’imine ei ole ainult tuharate võdistamine vaid väga hoogne ja energiline tants, mis põletab hulgaliselt kaloreid ja suurendab sinu enesekindlust ning naiselikkust. Twerk’i võivad tulla kõik inimesed, kellel on huvi antud tantsustiili vastu.

Twerk jõudis Eestisse 2018.aastal. Tartus hakkasid meie treeningud toimuma 2019. aastast. Oleme esimesed, kes antud tantsustiili hakkasid õpetama Tartus ka teistele. Alates sellest ajast on meie tunnid toimunud iganädalaselt juba üle 5 aasta.

Just tänu meie treenerile on väga paljud Tartu tantsijad saanud õppida ja tantsida twerk’imist. Helena on pikalt ise seda tantsustiili õppinud ning on nende aastate jooksul ennast täiendanud. Ta soovib läbi twerk’i tuua naistesse enesekindlust, seeläbi treenida lõbusas keskkonnas ning luua armas tantsupere, kellega saaks ka väljaspool trennisaali kohtuda ja üksteist toetada.

Meie tunnid on mõeldud erinevatele tasemetele:

algajatele, kes ei ole kunagi twerk’imisega kokku puutunud või soovivad rohkem basic-elemente harjutada. Selleks on meil tunniplaanis – twerk basic, kus keskendume tehnikale ning koreograafiad on lihtsamad. Tunnis keskendutakse ka lihaste tugevdamisele ning venitusele.

edasijõudnutele, kelle jaoks on juba basic-elemendid pigem selged. Tunniplaanis on tund twerk on heels nime all. Antud tunnis õpitakse koreograafia, mis on veidi keerukam. Tunni raskust määravad ka kontsakingad. See tähendab, et twerk’imine toimub just kontsadel. PS! Kontsakingad ei ole kohustuslikud, võimalik tantsida ka ilma.

Et Sinu emotsioon oleks pärast tundi hea, siis pööra tähelepanu ka oma riietusele. Twerk tantsustiilis on oluline, et tuharad saaksid liikuda. Selleks eelista lühikesi pükse või lohvakaid trennipükse/dressipükse. Liibuvad püksid ei lase Sinu tuharal vabalt liikuda ning seetõttu võib twerkimine ebaõnnestuda. Selles tunnis on väga palju liigutusi ka põlvedel – põlvekaitsmete olemasolu on väga vajalik, et vältida põlvevigastusi. Tunnis on kohustuslikud vahetusjalanõud (tossud/kingad). Üks oluline asi on ka joogipudel, sest veetarbimine on sama oluline kui treening ise.

Tunnid toimuvad Pilatessa Tantsu- ja treeningstuudios, aadressil Võru 55f (Tartu Sõbrakeskuse 3.korrus).

Twerk’il on väga palju kasulikke tegureid:

– saad juurde enesekindlust

– saad lõbusalt ja efektiivselt kaloreid põletada

– saad hoida oma keha toonuses

– saad juurde ägedaid sõpru

– saad tunda ennast seksika naisena


Lisaks on võimalus korraldada üle-Eesti ka tüdrukuteõhtut ja workshop’e. Kui aga on soov meid tantsimas näha, siis saame pakkuda meelelahutust esinemise näol.

Teisipäev

18:30 twerk on heels

NELJAPÄEV

20:00 twerk basic